کاربرد قیر

توسطمدیریت

کاربرد قیر

انواع قیر و کاربرد آن ، انواع قیر در اینجا اول باید بدانیم که قیر چیست و چه کاربردی دارد؟ قیر محصولی پر کاربرد حاصل از پالایش نفت خام میباشد که از ماده اولیه به نام وکیوم باتوم تولید میگردد قیر یک هیدروکربن متراکم، چسبناک و منشاء اصلی آن نفت است که به دو نوع اصلی طبقه بندی می شود. اولین نوع، قیر طبیعی است که در زیر تپه ها و دریاچه های نفتی یافت می شود و نوع دیگر، قیر تصفیه شده حاصل از ته نشینی نفت خام است و قیر حاوی 2 درصد اکسیژن، 11 درصد هیدروژن و 87 درصد کربن است و این محصول یک هیدروکربن با وزن مولکولی بالا شامل روغن، رزین و آسفالتین است. وجود 5 تا 30 درصد ماده ای به نام آسفالتین که در ساختار مولکولی قیر وجود دارد و وجود این ماده در قیر باعث سختی قیر می شود.
کاربرد قیر در ساختمان: از قیر در قیرگونی و عایقکاری سرویس ها و عایقکاری آشپزخانه و قیرگونی پشت بام استفاده میگردد.
کاربرد قیر در عایقکاری: مهمترین کاربرد قیر بعلت داشتن خاصیت چسبندگی و کشسانی بالا بهترین ماده برای عایقکاری قیر گونی و تولید عایق رطوبتی میباشد، کاربرد قیر در راهسازی : همچنین کاربرد قیر در خاصیت و عملکرد چسبیدن ذرات شن و ماسه در تولید آسفالت راهسازی میباشد.
کاربرد قیر در ایزولاسیون : کاربرد دیگر قیر عایق کاری و جلوگیری از پوسیدگی لوله هایی انتقال آب ، انتقال نفت ، انتقال گاز که در زیر زمین قرار میگیرند و در معرض پوسیدگی میباشند و کاربرد قیر در ایزوگام: البته کاربرد قیر در ساخت و تولید عایق های رطوبتی و تولید ایزوگام جهت ضد آب نمودن پشت بام ها و سطوحی که در معرض عبور آب یا باران میباشند.

درباره نویسنده

مدیریت editor

دیدگاه‌ها بسته شده اند.
09123455019