انواع آسفالت

توسطمدیریت

انواع آسفالت

انواع مخلوط آسفالت که از مخلوط کردن قیر 60/70، 80/100، 40/50 و یا قیر MC با شن و ماسه بنا به شرایط آب و هوایی و شرایط منطقه که به آسفالت گرم و آسفالت سرد دسته بندی و در جاده سازی و راهسازی مورد استفاده قرار میگیرد:
1- آسفالت گرم
2- آسفالت MC Cold Mix
3- آسفالت UPM 

در زیر به بررسی هر نوع آسفالت می پردازیم.

آسفالت گرم (داغ): نوعی آسفالت است که بیشتر برای جاده سازی و وصله و مرمت استفاده می شود، آسفالت داغ همانطور که از نامش پیداست در زمانی که دمای آسفالت بالا باشد راحت ترین موقع کار با آن است.
آسفالت داغ یک راه حل دائمی برای راهسازی است، باید بلافاصله پس از تولید استفاده شود و با سرد شدن آسفالت گرم، کار با آن دشوار می شود و پس از خنک شدن، مانند سنگ سخت می شود.

آسفالت MC Cold Mix :آسفالت سرد مخلوط قیرMC و شن وماسه، آسفالتی است که می تواند به عنوان یک تعمیر موقت استفاده شود و از آنجایی که این آسفالت در دماهای سرد مورد استفاده قرار می گیرد به کندی عمل می کند و بهترین استفاده را در مناطقی که ترافیک کم و یا بدون تردد دارند و یا بدور از کارخانه آسفالت باشد، استفاده میگردد.

آسفالت UPM : همچنین یک آسفالت مخلوط سرد است، اما بر خلاف MC Cold Mix، می تواند به عنوان یک تعمیر دائمی برای هر مشکل آسفالت یا بتن استفاده شود، طراحی شده برای کار در هر شرایط آب و هوایی، UPM می تواند برای رفع سوراخ های مرطوب و خشک استفاده شود، و این امکان را فراهم می کند. شما برای انجام هر گونه تعمیر در هر شرایطی. پس از متراکم شدن آسفالت، فوراً آماده راه اندازی است.

این سه نوع مختلف آسفالت راه حل های خوبی برای تولید مخلوط آسفالتی میباشد و در مقابل مهندسین و پیمانکاران میگذارد که با توجه دقیق به شرایط آب و هوایی و منطقه که میخواهیم جاده و راه بسازیم، مناسب ترین نوع آسفالت را استفاده کنند

درباره نویسنده

مدیریت editor

دیدگاه‌ها بسته شده اند.
09123455019