انواع قیر

توسطمدیریت

انواع قیر

انواع قیر و مورد مصرف و کاربرد انواع  قیر در راهسازی ، ایزولاسیون و عایق کاری و صنعت از مجموعه آزمایشاتی که بر روی انواع قیر صورت می گیرد تعیین کننده خصوصیات و عملکرد انواع قیر از جمله درجه ویسکوزیته یا گرانروی و سایر خصوصیات قیر هستند که قیر را از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار می دهند و تعیین می کنند که نمونه آزمایش شده برای چه منطقه ای با چه شرایط آب و هوایی و با چه هدفی کاربرد دارد.
بخش دیگری از زیرمجموعه های قیر از جمله قیر های oxidized اکسید شده، قیر های cutback کات بک و انواع قیر emulsion امولسیون نیز براساس نوع تولید و پالایش نفت خام دسته بندی میگردند.
همانطور که گفته شد قیر انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم: یک نوع از اصلی ترین قیر ها ( تار Tar) یا ( پیچ Pitch) است. تار(Tar) یا پیچ (Pitch) یک ماده غلیظ و چسبناک قهوه ای یا سیاه چسبناک متشکل از هیدروکربن ها و کربن های آزاد است که از طیف وسیعی از مواد اولیه از طریق عصاره گیری مخرب استخراج می شود.
تار و پیچ به طور متناوب و پشت سر هم مورد استفاده قرار می گیرند، اما بیشتر از تار برای استفاده در مواد قیر مایع و از پیچ بیشتر برای مواد انواع قیر جامد یا قیر ویسکوالاستیک استفاده می شود و موارد استفاده تار و پیچ هر دو در ساخت و تهیه انواع آسفالت چسبناک اعمال می شوند.
شرکت قیر تهران پاسارگاد عرضه کننده انواع قیر شرکت پاسارگاد و انواع قیر نفت جی آمادگی خود را جهت فروش انواع قیر و راهنمایی در مورد کاربرد انواع قیر اعلام میدارد.

درباره نویسنده

مدیریت editor

دیدگاه‌ها بسته شده اند.
09123455019